Kasyna online > Recenzje automatów, przewodnik dla graczy

Recenzje automatów, przewodnik dla graczy

Tysiące świetnych automatów online, jakie dostępne są w czołowych kasynach internetowych wcale nie ułatwiają wyboru gry. Dlatego właśnie jako eksperci w internetowych slotach postanowiliśmy zdradzić wam nieco naszych tajemnic, przedstawiając, jakie kryteria stosujemy do oceny tych gier hazardowych. Dowiecie się tutaj, na co zwrócić uwagę, wybierając automat i jakie parametry są najważniejsze dla zyskownej gry. Zobaczcie, jak testujemy internetowe sloty i dowiedzcie się wszystkiego o procesie naszej oceny.

Recenzje Automatów Online

Pokaż więcej

Kryteria oceny internetowych automatów

RNG: Losowość slotu

Rozgrywamy długą serię spinów, aby sprawdzić czy generator liczb losowych, czyli RNG, działa w automacie prawidłowo. Jego prawidłowe działanie jest niezbędne dla uczciwej gry i otrzymywania wiarygodnych wyników. Dobrze działający slot online powinien wykazywać wykazywać wysoką losowość, jednak zgodną z parametrami określonymi w jego specyfikacji.

Współczynnik RTP

To jeden z najważniejszych parametrów, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Określa on, ile można wygrać, grając w dłuższym terminie. Z angielskiego oznacza to Return to Player, czyli zwrot dla gracza. Jest on określany w procentach i im wyższy, tym automat może otrzymać od nas lepszą ocenę. Na ogół powinien on wynosić co najmniej 95%, aby zapewnić jak największe możliwości wygranych.

Zmienność

Współczynnik zmienności określa, czy automat wydaje nagrody często, ale o małej wartości, czy też odwrotnie – rzadziej, za to są one wysokie. Bierzemy tu pod uwagę możliwość zdobycia wygranych w porównaniu do zmienności, ale też sprawdzamy dokładnie, czy zgadza się ona z deklaracjami podanymi przez dewelopera.

Oprogramowanie

Zaglądamy też do wnętrza automatu, sprawdzając czy oprogramowanie jest nowoczesne i pozbawione wad. Weryfikujemy, czy w historii nie zdarzały się często aktualizacje bugów. Sprawdzamy też technologię jego wykonania, oceniając jakość rozgrywki na wielu różnych urządzeniach i przeglądarkach.

Testowanie automatu

Nie musimy przy tym dodawać, że starannie testujemy automat. Sprawdzamy potencjalne bugi, zgodność z przedstawioną dokumentacją oraz możliwości wygranych. Testujemy automat na prawdziwe pieniądze, sprawdzając czy działa prawidłowo. Nie jesteśmy jednak jedynym podmiotem weryfikującą poprawność funkcjonowania. Sprawdzamy, czy automat był także oceniany przez organizacje takie jak Technical Systems Testing, czyli TST. Jest to niezależna organizacja, która zajmuje się gruntowną oceną bezpieczeństwa, uczciwości i prawidłowości działania slotu, współpracująca z największymi deweloperami gier hazardowych.

Możliwość zdobycia jackpota

Jeśli gra daje szansę na zdobycie jackpota, oceniamy nie tylko jego wysokość. Sprawdzamy, jakie są w praktyce szanse na wygranie najwyższej nagrody. Weryfikujemy też, czy w przeszłości zdarzały się jackpoty na tym automacie i jak często. Dotyczy to zarówno wysokich jackpotów progresywnych, jak i statycznych.

Funkcje dodatkowe

Deweloperzy gier online starają się prześcignąć pod względem innowacyjności w automatach online, a dla graczy to dobra wiadomość. Gry dzięki temu mogą być nie tylko ciekawsze, ale dadzą też więcej zarobić. Weryfikujemy funkcje dodatkowe, jakie można uzyskać na danym slocie. Sprawdzamy, czy na automacie można zagrać w mini gry, czy gra posiada tutorial, a może czy można wykupić bonusy – im więcej dodatkowych funkcji przydatnych dla gracza, tym lepiej.

Bonusy na automacie

Sprawdzamy, jakie bonusy udostępnia nam recenzowany automat. Najpopularniejszym rodzajem premii, który może przynieść graczom najwięcej korzyści jest bonus darmowych spinów. Na ogół jest on uruchamiany po zdobyciu serii symboli scatter. Sprawdzamy, ile takich spinów można zdobyć w automacie i jaka jest szansa na ich osiągnięcie.

Opinie innych graczy

Weryfikujemy także, co inni gracze sądzą o danym automacie. Sprawdzamy w tym celu portale branżowe, wybierając rzetelne recenzje. Przeglądamy także fora polskie i zagraniczne w poszukiwaniu informacji o automacie.

Często zadawane pytania

Jak często aktualizujecie listę automatów online?

Nowe automaty pojawiają się regularnie. Czołowi deweloperzy, tacy jak NetEnt czy Microgaming wypuszczają po kilka slotów miesięcznie, a my jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami. Gdy tylko pojawiają się te nowe gry, testujemy je i starannie oceniamy.

Czy można zagrać w rekomendowane przez was automaty za darmo?

Tak. Wszystkie polecane przez nas automaty internetowe dostępne są w trybie demo, w którym zagramy za wirtualne środki. Dzięki temu możesz przetestować możliwości gry bez ryzyka i sprawdzić jej funkcje.